Czym tak naprawdę jest Tarot?

Czym tak naprawdę jest Tarot?

Uwielbiany czy potępiany? Uważany za za przekaz od wyższych istot duchowych czy dzieło szatana? Czym tak naprawdę jest nieodłączny rekwizyt wróżek? Mowa bowiem o kartach Tarota.

Jednak okazuje się, że Tarot nie służy jedynie do wróżenia, posługujemy się nim również w różnego rodzaju medytacjach. 22 malownicze Karty z talii Wielkich Arkana są odwzorowaniem pewnej historii, okazuje się, że jest to historia naszego życia. Ułożone w odpowiednim rozkładzie przedstawiają alfabet.. tak zwany alfabet naszej duszy. Każda z 22 kart jest inna, posiada inny archetyp oraz strukturę, dzięki temu ma swoją indywidualną siłę i wyjątkowe, unikalne przesłanie.

Jednak wszystkie są ze sobą w specyficzny sposób połączone. Dzieję się tak za sprawą karty numer „22” lub przez niektórych zwanych ”0” i prezentowanym przez niego ideom. Mowa mianowicie o Głupcu. To jego zadaniem w talii jest posłannictwo, które charakteryzuje się tym, że Głupiec nigdy nie zatrzyma się, a nieustannie będzie się przeistaczał. Jest to jego przeznaczenie jak i przesłanie. To właśnie ze swoich ograniczeń i słabości czerpie on siłę, dynamizm, a także determinację. Możemy go porównać do człowieka, który nieustannie powinien się rozwijać. Zostawiać jedno doświadczenie i iść dalej do przodu. To samo właśnie robi Głupiec. Jego ścieżką życia jest natomiast podróż między innymi kartami. Pozostawiając za swoimi plecami jedno doświadczenie przechodzi do następnego.

Bardzo ciekawą kartą jaką spotyka na swojej drodze jest na przykład śmierć. To ona wskazuje właśnie koniec. Jednak jak wielu myśli nie jest to koniec sam w sobie. Jest to bowiem zamknięcie pewnego etapu w naszym życiu. Zdobycie doświadczeń i pójście dalej, gdzie być może czeka na nas coś jeszcze lepszego. Karta ta nie znajduje się ani na początku, ani na końcu talii 22 kart. Jest to najlepszy dowód na to, że to wyłącznie koniec pewnego etapu.

Mądry wróżbita jest w stanie z tych 22 kart powiedzieć Ci bardzo dużo o Twoim życiu, o Tobie. Pomoże Ci odkryć siebie. Niezależnie o co pytasz, czy to będzie tarot partnerski, miłości czy finansów, karty pokażą Ci alternatywne wyjścia i ich konsekwencje. Wybór należy do Ciebie!