Dywany jako idealne uzupełnienie wnętrza mieszkania

Dywany jako idealne uzupełnienie wnętrza mieszkania

Przy projektowaniu domowej przestrzeni coraz większą uwagę zwraca się na utrzymanie ciepła w takim pomieszczeniu. Do uzyskania takiego wrażenia służą nam tkaniny dekoracyjne powszechnie znane, jako dywany. Moda na dywany obecnie ponownie ma tendencję zwyżkową.

Zwłaszcza dywany wełniane cieszą się znaczną popularnością wśród klientów urządzających własne „cztery kąty”. Naturalne włókna wełniane dodają wnętrzu przyjemny klimat i doskonale uzupełniają termoizolację wewnątrz mieszkania. Do tego wpisują się w trendy dzisiejszych wnętrz, gdzie odchodzi się od stosowania syntetycznych materiałów na rzecz naturalnych. Rewelacyjnie dopełniają przestrzeń domową, a dzięki bogatej palecie wzorów i barw pasują praktycznie do każdego wnętrza. Po za tym, każdy doceni możliwość położenia bosych stóp wczesnym rankiem na delikatnej, ciepłej i przyjemnej wełnie. To wszystko sprawia, że dywany bawełniane są produktami najwyższej klasy. Sprawdzą się zwłaszcza dla osób poszukujących komfortu, przy równoczesnej integracji z naturą.

Wybór nie zamyka się, jednak na jednym rodzaju dywanów. Mamy cały szereg innych, które są w stanie konkurować z dywanami bawełnianymi. Bezkonkurencyjnie dywany shaggy wiodą prym, wśród tych pozostałych. Powszechnie nazywane są kudłaczami, czy włochaczami. Charakterystyczną ich cechą jest zastosowanie długiego i puszystego włosia, które powoduje, że dywany te znajdują swoje miejsce głównie w sypialniach. Jeśli ktoś poszukuje przyjemnego w dotyku dywanu, to kudłacze są niezastąpione w tej kwestii. Występują w szerokiej palecie barw, co z łatwością pozwoli dobrać odpowiedni kolor do naszego wnętrza. Mogą być eksponowane w warunkach słonecznych, gdyż znakomicie radzą sobie z przechwytywaniem promieni UV. Zapewniają długoletnie zadowolenie z użytkowania, gdyż mają wzmocnioną wytrzymałość na ścieranie. Klienci doceniają ich konkurencyjną cenę. Produkcja dywanów shaggy przy zastosowaniu tworzywa syntetycznego, spowodowała przełom w myśleniu potencjalnego nabywcy. Dywany stały się produktem dostępnym od ręki, przestały być traktowane, jako towary luksusowe dla bogatych. Rynek dywanów jest coraz bogatszy. Nie tylko pod względem wzornictwa i kolorystyki, ale i różnorodności wymiarów. Otrzymanie modnych dywanów, w atrakcyjnej cenie nie stanowi już zadania z kategorii science fiction.

Duży ruch na rynku sprzedażowym dywanów spowodował, że projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów. Obecnie prawdziwym bestsellerem jest dywan z motywem marokańskiej kończyny. Na rynku rządzą, również dywany o prostym wzornictwie lub z jednolitym zabarwieniem, ale za to z wykorzystaniem pastelowych kolorów. Odchodzi się od zakupu wielkogabarytowych dywanów na rzecz mniejszych rozmiarów, które dopełniają wnętrze salonów, sypialni, czy pokoi dziecięcych.

Nowe technologie wytwarzania oraz zastosowanie do produkcji tworzyw syntetycznych spowodowały, że łatwiej utrzymać dywany w czystości. Przykładowo: dywany shaggy, aby utrzymać w dobrym stanie, należy tylko regularnie odkurzać. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków chemicznych. Jeśli nie mamy czasu na utrzymywanie w należytym porządku zakupionego dywanu, pomocną dłoń wyciągają firmy specjalizujące się w tej branży. To dodatkowo motywuje do realizacji zakupu dywanu.