Elektryczne łóżko rehabilitacyjne – kiedy niezbędne?

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne – kiedy niezbędne?

Znaczenie łóżka do rehabilitacji dla osoby z niepełnosprawnością z pewnością zna każdy, kto opiekował się taką osobą. Tego rodzaju sprzęt to stały element wyposażenia nie tylko szpitali, ale też i ośrodków rehabilitacyjnych czy domów opieki paliatywnej. Nie oznacza to jednak, że nie możemy posiadać takiego łóżka w naszym domu, szczególnie, jeśli opiekujemy się osobą chorą. W jaki sposób dobrać odpowiednie łóżko rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych? Na co należy zwrócić największą uwagę? I przede wszystkim, czy jesteśmy w stanie obniżyć w znaczący sposób koszt zakupu takiego urządzenia? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Działanie łóżka rehabilitacyjnego – co warto o tym wiedzieć?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o działanie łóżka rehabilitacyjnego jest to, że jest ono w pełni elektrycznie sterowane. Dzięki temu, nie musimy używać siły do tego, aby w odpowiedni sposób dopasować jego ustawienie. Co więcej, łóżka te wykonane są w bezpiecznych i w 100% higienicznych materiałów, co pozwala na zachowanie odpowiedniej ich czystości. Zdalne sterowanie łóżkiem, to także możliwość do ustawienia jego parametrów nie tylko przez opiekuna osoby z niepełnosprawnością, ale też i samego chorego. Takie urządzenie zdecydowanie podnosi komfort osoby, która z łóżka korzysta i ma ogromny wpływ na przebieg procesu leczenia. Warto też zaznaczyć, że waga osoby korzystającej z łóżka rehabilitacyjnego nie ma tak naprawdę znaczenia, ponieważ udźwig tego urządzenia wynosi nawet 270 kilogramów. 

Dofinansowanie na zakup łóżka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne może stanowić bardzo duże obciążenie finansowe. Zakup takiego urządzenia wcale jednak nie musi być problemem. Warto zaznaczyć, że istnieje szereg najróżniejszych programów i dofinansowań, które pozwalają na zakup łóżka rehabilitacyjnego jedynie za 5% jego wartości. Pozwala to nie tylko na obniżenie (i to znaczne) kosztów zakupu ale też daje możliwość wyboru takiego sprzętu, który w każdym aspekcie spełni swoje zadanie. Indywidualne dopasowanie parametrów łóżka jak również i sposób jego sterowania – to wszystko można dobrać według własnych potrzeb. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zapewnić choremu wysoki komfort oraz wygodę, które są tak istotne w procesie zdrowienia.