Jak osiągnąć sukces w Dolinie Krzemowej?

Polacy w Dolnie Krzemowej, czyli jak osiągnąć sukces w USA

Dolina Krzemowa to dziś centrum amerykańskiego przemysłu. Głownie panuje tam przemysł komputerowy. Korzystne warunki rozwoju przedsiębiorczości i niskie koszty gruntów przyczyniły się do bardzo szybkiego rozwoju tamtejszej okolicy. Pracuje tam wielu Amerykanów, jednak mało osób wie, że Polacy mają również tam swój udział. W Dolinie Krzemowej liczba polskich pracowników wzrasta. Jest ich już tam około trzydziestu tysięcy. Nie są to jednak osoby, które planują na stałe tam pozostać.  Często jest tak, że Polacy po prostu uczą się tamtejszych sposobów działań, rozwiązań, tworzą nowe pomysły, aby potem wykorzystać poznane i nabyte umiejętności w Polsce.

Spray – komu może pomóc?

Ludzie z natury są nieśmiali. Aplikacja Spray została stworzona po to, aby ludzie zmniejszali bariery w komunikacji między sobą. W tej aplikacji na pierwszym miejscu stawiana jest treść i miejsce wiadomości, jaką chcemy przekazać, a dopiero potem ważni są odbiorcy oraz Ci, którzy tę wiadomość nadają.  Chodzi tutaj o to, że gdy na przykład jesteśmy w dalekiej podróży sami, dzięki tej aplikacji możemy poznać ciekawych ludzi. Wystarczy napisać w niej gdzie się znajdujemy, możemy dodać, że mamy na przykład określony czas na to miejsce i dopisać pytanie czy ktoś byłby chętny, aby się dosiąść i porozmawiać. Pomaga to przełamać bariery komunikacyjne w obcym dla nas miejscu.

Jakimi pracownikami w Dolinie Krzemowej są Polacy?

Polacy w Dolinie Krzemowej na swoich stanowiskach są postrzegani, jako świetni i profesjonalni fachowcy.  Ich praca odpowiada wymaganiom firmy. Potrafią oni bez problemu przystosować się do panujących tak reguł i zasad. Niektórzy pracują nawet dla NASA. Zakładają tam swoje własne firmy, które bez problemu wzbijają się na wyżyny.

Czy musimy przenosić się aż do Stanów, aby móc z nimi współpracować?

Otóż odpowiedź brzmi nie. Nie musimy przenosić się, aż do Stanów Zjednoczonych, aby nawiązać współpracę ze światowymi gigantami. Albowiem w Kalifornii istnieje Amerykańsko-Polski Ośrodek Innowacji, który wspiera Polaków w nawiązywaniu kontaktów z firmami z Doliny Krzemowej.