Kasacja starych samochodów

Biorąc pod uwagę fakt, że po naszych polskich drogach jeździ coraz więcej starszych aut oraz koszty napraw bardzo szybko rosną, coraz więcej samochodów, nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Nie opłaca się więc naprawiać niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel postanowi o ostatecznym losie samochodu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca osobie poszkodowanej różnicę między ceną samochodu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już wyłącznie do właściciela.
Powstają firmy, które proponują odkupienie staroci, w wyniku czego wciąż jeżdżą po polskich drogach samochody z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny trafić na złom. Wiele osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli remontować samochód, kupując często części nieoryginalne, dużo tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu pewna suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Posiadając sprawne auto mamy prawie 100 procentową pewność, że nowy właściciel się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli pojazd jest bardzo stary, a jego cena jest bliska wartości złomu nie jest już to tak bardzo oczywiste. Istnieje też ryzyko, że nowy właściciel nie dokona przerejestrowania pojazdu na siebie. W momencie gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zepsute auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli też spać spokojnie. Dobre części trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zepsute elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna wartość jaką Stacja płaci za przyprowadzone auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcemy zobaczyć ile otrzymamy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami pojazdu po wypadku i zdecydujecie się na jego złomowanie, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z inicjatywy dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się tylko skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem rozszerzyła zakres swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę nienadającego się do użytku sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, złomowanie oraz demontaż aut, które ze względu na uszkodzenia techniczne czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym działa już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji dużej liczby samochodów ma w ofercie też mnóstwo części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego auta. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz ciągły rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi firmami z branży.
Jeśli jesteś więc zdecydowany na kasację auta, to jest to firma której właśnie szukasz. Dostaniesz tam wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór samochodu od klienta. Działają głównie na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zakład ten przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż nieuchronna jest już ich kasacja, przetrzymują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to błędne zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W przypadku gdy na podwórku lub przed blokiem znajduje się uszkodzone auto, jego złomowanie jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyne właściwe legalne wyjście na pozbycie się zepsutego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym rozwiązaniem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.