Pomoc pielęgniarska 24 godziny na dobę

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to zazwyczaj ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, chociażby o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy przebywający pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez Kroplówki witaminowe Gdańsk podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Jednak kroplówki  są też podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako fragment stałego leczenia, mowa mianowicie o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być podawane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane jedynie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie także ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których ciężko jest znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność zawodowej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.