Rejestracja zwierząt oznakowanych

Rejestracja zwierząt oznakowanych

Bardzo popularne jest stwierdzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Oczywiście nie bez powodu. Każdy kto posiada w domu swojego ukochanego czworonoga z pewnością zdaje sobie doskonale sprawę z prawdy kryjącej się pod tym powiedzeniem.
Merdający ogon witający nas po ciężkim dniu w pracy lub głowa pupila kładąca się na naszych kolanach od razu wywołują uśmiech na naszej twarzy. Jakże radosne jest również nasze dziecko wychowywane w domu, w którym znajduje się zwierzę. W dodatku będzie nam wierny do końca życia i nigdy też nie wypowie przykrych słów.
Większość właścicieli psów nawet nie bierze pod uwagę sytuacji, że nasz ukochany pupil mógłby się kiedyś zgubić, uznając to za wręcz niemożliwe. Jednak takie sytuacje mają niestety miejsce i w dodatku dużo częściej niż moglibyśmy przypuszczać. Warto więc się przed nimi uchronić. Możemy w tym celu podjąć kilka prostych kroków, które niejednokrotnie mogą pomóc w znalezieniu naszego psa czy kota, zagubionego w wyniku naszej niefrasobliwości, jak również braku wyobraźni.
Pomoże nam w tym rejestracja zwierząt, a przede wszystkim Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie. Dzięki niej w szybki, a przede wszystkim bardzo prosty sposób możemy zarejestrować posiadane przez nas zwierzę towarzyszące. Ważne jednak, aby w pierwszej kolejności zostało ono w dowolny sposób oznakowane (może to być tatuaż, mikroczip, zawieszka itp.). Następnie bez względu na to jakiego jest gatunku, rasy, płci czy typu oznakowania możemy dokonać rejestracji w CBDZOE. To ona właśnie zapewnia naszemu pupilowi szybki, a przede wszystkim bezpieczny powrót do domu.
Warto więc oznakować i rejestrować zwierzaki w bazie. Nawet jeśli spotkamy na ulicy czyjegoś błąkającego się czworonoga, który będzie zarejestrowany, szybko pomożemy mu znaleźć dom i szczęśliwie do niego powrócić.
Jeśli chcecie więc uchronić swojego zwierzaka przed zgubieniem się, już dziś zarejestrujcie go w bazie. Nie wiecie jak tego dokonać? Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej www.cbdzoe.pl.