Serial „Gra o tron” online

Serial „Gra o tron” bije obecnie wśród telewidzów prawdziwe rekordy popularności, a Internet aż huczy od informacji i gorących dyskusji na temat nowych odcinków, bohaterów i aktorów odgrywających główne role. Jest to serial fantasy amerykańskiej produkcji, oparty na motywach sagi „Pieśń lodu i ognia” pióra George’a R.R. Martina. Dotychczas w telewizji wyemitowano siedem sezonów serialu. W przygotowaniu jest ósmy, który będzie ostatnim.

Przeważająca część akcji serialu toczy się w państwie o nazwie Siedem Królestw, zajmującym znaczną część kontynentu Westeros.

Westeros rozciąga się od słonecznej, południowej krainy zwanej Dorne, przez położony na mroźnej półocy Mur, aż po leżący za nim dziki i nieprzyjazny kraj, gdzie zamieszkują dziwaczne stworzenia i niebezpieczne plemiona.

Akcja rozpoczyna się tuż po buncie, w którym obalono rządy króla Aerysa II Targaryen, zwanego „Szalonym Królem”. Na tronie zasiada Robert Baratheon (Mark Addy), a w państwie panuje pokój. Niebawem umiera namiestnik Jon Arryn, co zmusza króla do podjęcia wyprawy na północ, w celu mianowania kolejnego namiestnika, na którego wybrał swego wiernego przyjaciela Eddarda „Neda” Starka. Robert wyrusza w podróż zabierając żonę Cersei Lannister (Lena Headey) i dzieci. Pierwszy sezon w dużej mierze skupia sie na losach Neda Starka – lorda władającego Północą – i jego bliskich. Ned pomimo wątpliwości zgadza się wrócić z Robertem do Krrólewskiej Przystani i  zabiera ze sobą swoje córki Sansę i Aryę. Na królewskim dworze czeka ich wiele intryg i niebezpieczeństw.

W tym samym czasie dwójka banitów – Viserys Targaryen i jego siostra Daenerys (Emilia Clarke) – najmłodsze dzieci obalonego króla Aerysa, planują ponowne przejęcie rządów w Siedmiu Królestwach. Rodzina królowej Lannister także rozpoczyna knucie spisków w celu zagarnięcia władzy dla siebie.

Serial „Gra o tron” obfituje w polityczne i seksualne intrygi, a narastający konflikt między rodzinami napędza akcję i coraz bardziej trzyma w napięciu. Wkrótce do konfliktu dołączają inne rody, co prowadzi do wojny. Jakby tego było mało na dalekiej i zimnej północy do życia budzi sie pradawne zło i tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi między królestwem ludzi a nadchodzącymi siłami ciemności.

„Gra o tron” to serial o władzy, honorze, wojnie, ludzkich ambicjach i słabościach. O tym co przynosi bezwzględna walka o władzę. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników kina fantasy i zawiłych dworskich intryg. Każdy, kto chciałby zobaczyć tę historię od początku może oglądać serial „Gra o tron” online.  Na pewno nie zawiedzie on najbardziej wymagających widzów, ponieważ prócz wciągającej fabuły jego atutem są zachwycające zdjęcia, kostiumy i efekty specjalne. Nic dziwnego, że zjednał on sobie miliony wielbicieli na całym świecie.