Sięgasz coraz częściej po alkohol? Zacznij walczyć z uzależnieniem

Sięgasz coraz częściej po alkohol? Zacznij walczyć z uzależnieniem

Nie od dzisiaj wiemy, że Polacy piją bardzo dużo alkoholu. Jednak napicie się drinka okazjonalnie nie jest problemem. Z kolei problemem jest sięganie po wódkę, piwo czy też wino niemal każdego dnia. Picie, aż do wylądowania na podłodze także powinno nas martwić. Gdzie szukać pomocy?

Uświadomienie problemu

Większość alkoholików w sięganiu regularnym po alkohol nie widzą niczego złego. Nie zdają sobie po prostu sprawy z problemu, który ich dotyczy. W związku z tym pierwszym krokiem, który powinien uczynić uzależniony od alkoholu jest powiedzenie sobie wprost – „Mam problem z alkoholem”. Jest to niby nic, ale jednak jest to ważny krok. Pokuśmy o jego zrobienie czym prędzej, a już niedługo zaczniemy leczenie.

Początki bywają trudne

Prywatny odwyk alkoholowy jest dla alkoholika wybawieniem. Jest to w zasadzie bardzo ważny etap, aby się pozbyć uzależnienia. Oferowany jest on w wielu ośrodkach odwykowych. Najrozsądniej jest postawić na prywatny ośrodek leczenia. Takowych funkcjonuje w naszym kraju sporo. Szczególnie przychylnie powinniśmy spojrzeń na ten ośrodek https://prywatnyosrodek.pl/

Musimy przyznać, że oferta sama w sobie wygląda bardzo zachęcająco. Na sam koniec musimy sobie powiedzieć, a w zasadzie ostrzec, że początki odwyku są bardzo trudne. Niestety nadejdą trudności i nie da się tego pominąć. Jednak na pewno będzie nam łatwiej, gdy przy sobie będziemy mieć bliską osobę. Wsparcie ze strony terapeutów w ośrodku nie jest wystarczające. Nie można tego porównywać.

Na pewno bliska osoba ku boku sprawi, że alkoholik lepiej zniesienie terapię i efekty będą szybciej widoczne. Sam alkoholik, jak i także jego rodzina już nie może się już doczekać, kiedy zachowanie osoby uzależnionej zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Odpowiednia motywacja potrafi zdziałać cuda. Przekonajmy się o tym na własnej skórze. Rzeczywiście musimy chcieć, a jak wiemy nie od dzisiaj – chcieć to móc. Warto działać i zmienić swoje życie póki jeszcze jest szansa.