Ślub wśród krakowskich cudów

Ślub wśród krakowskich cudów

Kraków jako jedno z najpiękniejszych miast Polski niejednokrotnie zapiera dech w piersiach nie tylko nam, Polakom, ale i odwiedzającym go turystom. Przez jego ulice przewijają się setki osób w różnym wieku, wznosząc w powietrze aparaty fotograficzne lub – co widuje się coraz częściej – telefony komórkowe, by zapisać na pamiątkę odwiedzin malownicze zdjęcie. Z pewnością uwagę przykuwa wiele ciekawych zabytków, do których między innymi zaliczyć możemy Zamek Królewski na Wawelu z niesamowitą historią (tutaj swoją mekkę odnajdą również wielbiciele sztuki, albowiem zbiory Zamku Królewskiego zawierają wiele interesujących dzieł), malownicze Sukiennice, Kościół Mariacki, Muzeum Czartoryskich, czy choćby Krypta Zasłużonych na Skałce – nie bez powodu zwana także „Cmentarzem Wielkich Polaków”. W tym właśnie miejscu spoczywają takie osobistości jak Jacek Malczewski, Adam Asnyk, Stanisław Wyspiański czy Czesław Miłosz.

Miasto posiada wiele atrakcji: od licznych restauracji, galerii handlowych, po galerie sztuki czy archiwa. Malowniczy rynek i uśmiechnięte twarze mieszkańców Krakowa sprawiają, że miasto ma niepowtarzalną, romantyczną atmosferę. Niczym perła południowej Polski zachęca licznymi przyjemnościami koneserów sztuki, nauki czy kulinariów. Jednym z miejsc, które szczególnie przykuwa wzrok, jest czterogwiazdkowy Hotel Witek, położony na ulicy Handlowców 14. Budynek odpowiada romantycznej, niezwykłej atmosferze, którą roztacza Kraków przed swoimi gośćmi, ale i mieszkańcami. Miejsce wydaje się być odpowiednie do urządzenia wszelakiego rodzaju imprez okolicznościowych, a w szczególności zaś ślubów. Hotel Witek oferuje różnego rodzaju sale, które są w stanie zaspokoić różne oczekiwania i potrzeby młodej pary. Ten wspaniały i wyjątkowy pod każdym względem dzień wymaga odpowiedniej oprawy, a ta szczególnie powinna być dobrana do charakteru i temperamentu nowożeńców, by na długo zapisać się w ich pamięci.

Hotel Witek od frontu

Hotel w Krakowie

Jedna z sal – Witkowa Chata – oferuje niezapomniane przeżycie wśród alejek, zieleni i ławeczek. Folkowy styl zabudowań sprawia, że czas nie podlega prawu rzeczywistości, a wszystko zdaje się nabierać znamion baśni. Altana ślubna dodaje miejscu uroku, natomiast ogród – intymności. Może także stać się miejscem, w którym na chwilę można odpocząć od licznych wrażeń całego dnia. Sala jest w stanie pomieścić do 120 osób.

Kolejna z sal weselnych – zwana Kominkową i Klubową – jawi się jako kameralna. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo szlachetnie, lecz nie traci na swojej nowoczesności. W sali znajduje się wyjście, które prowadzi na taras, a także na połacie zieleni otaczające hotel. Na uwagę również zasługuje fakt, że sala połączana jest z Drink Barem. Może pomieścić nie więcej niż 60 osób.

Salon VIP jest pokojem, w którym panuje atmosfera dostojeństwa, ładu i harmonii. Miejsce ekskluzywne, które nie pomieści więcej niż 30 osób, stanowi wyjątkowy wybór dla pary, która nie lubi hucznych imprez, a chce uczcić wyjątkowy dzień w wąskim gronie, lecz wciąż w doniosłym stylu. W salonie znajduje się kominek, rozpalany na życzenie, oraz zestaw wypoczynkowy i przeszklona ściana, umożliwiająca spoglądanie na okolicę.

Sala Bankietowa jest jedną z największych sal – jest w stanie pomieścić do 270 osób. Duże lustra, eleganckie wykończenia oraz wysoki standard tworzą niepowtarzalną atmosferę luksusu, w której całonocna zabawa będzie dla każdego przyjemnością. Sala jest klimatyzowana. Przed nią natomiast znajduje się miejsce, w którym goście będą mogli na chwilę odpocząć.

Ostatnia sala, którą chcemy przedstawić, nosi wdzięczną nazwę: Restauracja Werona. Wystrój wnętrz przywodzi na myśl Włochy, jest gustowny, jasny i przyjemny dla zmysłów gości, pragnących spędzić tam najbliższe godziny. Sala jest w stanie pomieścić do 100 osób.