Zwalczanie szkodników drewna

Zwalczanie szkodników drewna

Szkodniki drewna – jak pozbyć się korników?

Mnóstwo elementów znajdujących się w naszym domu czy mieszkaniu, takie jak na przykład meble, dekoracje, a nawet dodatki konstrukcyjne, są wykonane z drewna. Okazuje się bowiem, że jest to bardzo wdzięczny materiał. Nie tylko dlatego, że jest wytrzymałe i trwałe, ale ma jeszcze bardzo efektowny wygląd i pięknie się prezentuje.

Niestety mimo jego wielu zalet, jest to materiał w przypadku którego musimy się liczyć z różnego rodzaju powstającymi z czasem uszkodzeniami. Jeśli nie jest ono przed użyciem odpowiednio zaimpregnowane musimy wziąć pod uwagę taką opcję, że może być ono z czasem zaatakowane przez różnego rodzaju szkodniki drewna. Oprócz drewnianych elementów znajdujących się wewnątrz domu najbardziej narażone są niestety stropy, więźba dachowa, drewniane meble w ogrodzie, parkiet i inne widoczne elementy dekoracyjne. Pierwsze insekty jakie przychodzą nam do głowy to korniki. Jednak okazuje się, że korniki nie żerują w martwym drzewie. Preferują bowiem żywe drzewa, do tego rosnące w lasach. Nasze domowe drewniane elementy zamieszkują głównie inne insekty, jak na przykład spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Szkodniki drewna zwalczanie,

Jeśli zauważymy charakterystyczne chrobotanie i niewielkie otwory w drewnie może to świadczyć o pojawieniu się w naszym domu tego typu szkodników. Istnieje już wiele metod na pozbycie się ich. Niestety nie wszystkie przynoszą pożądane efekty. Przy niektórych bowiem problem za niedługi czas może powrócić. W dodatku jeśli stosujemy go wyłącznie w odniesieniu do jednego elementu, w którym się pojawiły, jakim jest na przykład drewniana komoda, istnieje szansa, że szkodniki przeniosą się w inny drewniany element w naszym domu.

Skutecznym środkiem, który z pewnością całkowicie pomoże nam się pozbyć problemu jest tak zwana fumigacja. Polega ona na zabezpieczeniu z zewnątrz całego budynku nieprzepuszczalną folią i wpuszczeniu do środka gazu. Mimo, iż zabieg ten trwa łącznie nawet do 21 dni mamy pewność, że problem nie powróci. Jego skuteczność sprawiła, że bardzo popularna stała się również fumigacja palet wykorzystywanych w eksporcie.